KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835276
nr 1383 5276
Torbjörn Axelman
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Vildapeln blommar på änget". Signerad, daterad -84, Olja på duk, 45x49, yttermått inklusive ram: 53x58 cm
Torbjörn Kullänger-Axelman, svensk konstnär född 1932.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 mars 2021
kl 20:52:07
5/3 14:32:55
Torbjörn Axelman
Läs mer om Torbjörn Axelman